در هنگام خرید هاست و دامنه باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

خرید هاست و دامنه

در هنگام خرید هاست و دامنه باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

اگر قصد طراحی  سایت را دارید بدانید شما به سه چیز اساسی نیاز دارید: اسم دامنه، نرم‌افزارهای تخصصی و یک هاست. هر کدام از این سه مورد در طراحی و ساخت یک سایت مهم محسوب می‌شوند و باید دقت بسیاری در هنگام انتخاب آن‌ها داشته باشید اما این دقت در چه چیزی تعریف می‌شود یا به زبان دیگر باید به چیزی دقت کنید؟ اگر شما هم این سوال را دارید مقاله‌ی درستی را برای خواندن انتخاب کرده‌اید. در این مقاله ما نکات کلیدی برای خرید هاست و دامنه را با شما به اشتراک می‌گذاریم تا بتوانید به راحتی از پس این مرحله  برآیید و پس از طراحی سایت هیچ پشیمانی نداشته باشید.

نکات کلیدی در هنگام خرید هاست و دامنه

1-  شما در ابتدای کار باید بدانید که چند نوع وبسایت هاست وجود دارد تا بتوانید از میان آن‌ها دست به انتخاب بزنید.

به طور کلی، موارد پایین از اساسی‌ترین موارد به شمار می‌آیند:

– هاست اشتراکی:

دارای یک سرور می‌باشد و وبسایت‌های مختلفی از این منبع استفاده می‌کنند.

– VPS:

یک سرور خصوصی مجازی محسوب می‌شود.

– سرور‌های اختصاصی:

یک سرور و یک وبسایت که از تمام منابع موجود در آن سرور استفاده می‌کند.

– هاست ابری:

سرورهای میزبان متکثر که از وبسایت‌های مختلف از طریق منابع اشتراکی پشتیبانی می‌کنند.- هاست‌های قابل فروش: مناسب برای افرادی که یک وبسایت میزبان را راه می‌اندازند و خدمات آن را به مشتریان خود را می‌فروشند.

نکات کلیدی در هنگام خرید هاست و دامنه

2- بسیاری از سایت‌‌ها در هنگام خرید هاست و دامنه پکیج‌های به خصوصی را به شما پیشنهاد می‌دهند؛

برای مثال در صورت داشتن یک قرارداد 3 ساله با آن سرور می‌توانید از خدمات آن‌ها به صورت ماهانه با قیمت کمتری استفاده کنید اما آیا واقعا عاقلانه است که یک قرارداد یک ساله با یک سرور بست؟ پیشنهاد این است که در نهایت اگر تصمیم دارید تا از شر پرداخت‌های ماهانه راحت باشید، قراردادی بیشتر از 12 ماه نبندید زیرا شما از برنامه‌ی بلند مدت سایت خود و خدمات آن سرور اطلاعی ندارید و بهتر است که از ریسک‌های این چنینی پرهیز کنید؛ حتی اگر قیمت‌های شگفت‌انگیز و ارزانی را به شما پیشنهاد کنند.

3- بعضی از وبسایت‌ها در هنگام خرید به شما پیشنهاد می‌دهند که اسم دامنه را رایگان به شما خواهند داد اگر تعداد معینی از تبلیغاتی خاص در سایت شما نمایش داده شود. توجه کنید که پس از قبول این مورد درست است که شما از بخشی از خدمات به صورت رایگان بهره‌مند خواهید شد اما هیچ گاه فراموش نکنید این تعداد تبلیغات به مرور زمان بیشتر خواهد شد و شما نمی‌توانید آن را کنترل کنید؛ پس حسابی جوانب کار را در ذهن خود بسنجید و سپس دست به انتخاب و قبول چنین موردی بزنید.

بسیاری از سایت‌‌ها در هنگام خرید هاست و دامنه پکیج‌های به خصوصی را به شما پیشنهاد می‌دهند؛

4- گاهی اوقات لازم است که در هنگام خرید هاست و دامنه فراتر از .com بروید و به گزینه‌های دیگر نیز فکر کنید؛

بله تا حد امکان تلاش کنید تا از این مورد استفاده کنید اما اشکالی ندارد اگر بودجه‌ی شما و یا شرایط طوری شد که نتوانستید از آن استفاده کنید. همیشه گزینه‌های دیگر مانند .net, .org  نیز هستند که شما با پرداخت هزینه‌های متفاوتی می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. البته توجه کنید که پیشنهاد می‌شود قبل از خرید هاست دست به خرید دامنه نزنید و حتما تقدم و تاخر آن را حفظ کنید زیرا بیشتر سایت‌های هاست خودشان دامنه رایگان به شما ارائه می‌دهند اما اگر سایت هاستی که شما انتخاب کردید چنین خدماتی ارائه نمی‌داد، می‌توانید دست به خرید آن بزنید. بیشتر سایت‌های میزبان، دامنه را در صورتی به صورت رایگان به کاربران خود ارائه می‌دهند که از پکیج‌های بلند مدت آن‌ها مانند پکیج‌های 12 ماهه و یا حتی 36 ماهه استفاده کنند.

5-  گاهی اوقات سایت‌ها پکیج‌ها و قیمت‌هایی را به شما پیشنهاد می‌دهند که از دیدن آن تعجب می‌کنید و در کسری از ثانیه پیشنهاد آن‌ها را قبول می‌کنید؛

زیرا با توجه به قیمت‌های آن‌ها و حساب و کتاب ذهنی که انجام می‌دهید، پول بسیار زیادی را پس‌انداز می‌کنید و در هزنیه‌های شما صرفه‌جویی می‌شود اما این موضوع بعضی اوقات یک تله محسوب می‌شود و بسیاری از کمپانی‌ها مجموعه‌ای از هزینه‌های نهان را از شما دریافت خواهند کرد که شما از آن بی‌خبر بودید. برای این که تشخیص دهید کمپانی‌ها قصد دارند تا از شما هزینه‌های اضافی پنهان در آینده دریافت کنند یا خیر، سعی کنید قیمت خرید هاست و دامنه را در بازار داشته باشید؛ از قیمت حداقلی گرفته است تا قیمت حداکثری. اگر سایت مورد نظر شما واقعا قصد داشته باشد که به شما تخفیف بدهد رقم پیشنهاد شده از سوی آن‌ها تنها باید کمی از قیمت حداقلی ارزان‌تر باشد زیرا هیچ شرکتی محض رضای خدا از سود خود نمی‌گذرد که شما بتوانید در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید!

گاهی اوقات سایت‌ها پکیج‌ها و قیمت‌هایی را به شما پیشنهاد می‌دهند که از دیدن آن تعجب می‌کنید و در کسری از ثانیه پیشنهاد آن‌ها را قبول می‌کنید

6- در هنگام خرید از یک سایت مطمئن شوید که در فرم شرایط ارائه‌ی سرویس آن‌ها هزینه‌ای بابت انتقال دامنه از شما نخواهند گرفت؛

چون ممکن است جایی در مسیر شما تصمیم بگیرید تا دامنه‌ی خود را به سروری دیگر منتقل کنید و بعضی از کمپانی‌ها برای این که کاربران خود را از این تصمیم منصرف کنند، هزینه‌هایی بابت این انتقال در نظر می‌گیرند که باعث منصرف شدن شما شود به همین منظور برای جلوگیری از چنین مشکلی حتما به یاد داشته باشید که این موضوع را بررسی کنید. معمولا اگر سایتی چنین شرایطی داشته باشد آن را در فرم شرایط ارائه‌ی خدمات خود درج می‌کند؛ همان جایی که اکثر کاربران بدون این که آن را بخوانند تنها تیک سبز آن را فعال می‌کنند.

در هنگام خرید از یک سایت مطمئن شوید که در فرم شرایط ارائه‌ی سرویس آن‌ها هزینه‌ای بابت انتقال دامنه از شما نخواهند گرفت

7- بعضی از سایت‌های مربوط به خرید هاست و دامنه و به طور کلی طراحی سایت، به شما اطمینان می‌دهند که اطلاعات شما امن است؛

 در واقع در ظاهر چنین است و اطلاعات شخصی شما از کارت اعتباری گرفته تا ایمیل و شماره تلفن و… به صورت عمومی نمایش داده نمی‌شود اما آنچه که بسیار مهم است این است که بحث حفظ امنیت و حفاظت از اطلاعات شخصی کاربران تنها به نمایش عمومی آن ختم نمی‌شود و بسیاری از این شرکت‌های هاست و دامنه اطلاعات شما را به یک سازمان و شرکت دیگر که طرف سوم قضیه است می‌فروشند به همین دلیل سعی کنید تا تحقیقات لازم درباره‌ی آن کمپانی را انجام دهید و از این موضوع مطمئن شوید که واقعا به معنی حقیقی کلمه‌ی “امن” اطلاعات شما مورد سواستفاده سازمان‌های دولتی و خصوصی قرار نمی‌گیرد.

بعضی از سایت‌های مربوط به خرید هاست و دامنه و به طور کلی طراحی سایت، به شما اطمینان می‌دهند که اطلاعات شما امن است

 

محصولات مرتبط :

مقالات مرتبط :

برای مشاهده اینتساگرام دنیزوب کلیک نمایید

, , , , , , , ,
نوشتهٔ پیشین
انواع راهکارها برای ساخت بک لینکها ی مناسب
نوشتهٔ بعدی
مشاور سئو چه کارهایی برایتان انجام خواهد داد

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست